Dneska budu poprvé psát otevřeně o mých touhách a dalších stránkách mé bytosti, které jsou pro mě velmi důležité.
Jsem moc šťastná maminka 3,5 leté princezny. Je to pro mě obrovské požehnání být maminka. Mé dny jsou téměř ploše rozdělené mezi práci a čas s Mínou. Snažím se to zorganizovat vlídně, být přítomná v práci i doma. Snažím se žít to, co cítím. A občas jsem moc unavená. Nechce se mi vymýšlet žádné plány, prostě chci jen být.
A někde mezi touhle šílenou organizační honičkou a láskyplnými momenty žije moje část, která nemá prostor tolik, kolik bych si přála, ale je, dýchá, vnímá, …
Já miluju psát o čemkoliv autenticky. Velmi mě to naplňuje. Kdybych měla čas, dokázala bych psát dny a dny a mezitím bych si asi četla a pak zas psala 🙂
Miluju vařit skvělá jídla a v klidu a dlouho si je vychutnávat.
Miluju být v přírodě sama a v tichosti a vnímat život kolem.
Miluju jakýkoliv vlídný pohyb mého těla. Baví mě jen tak se procházet, běhat, jógovat, tančit, skákat a plno dalšího.
Vedle věcí, které miluju, jsou pocity, které zbožňuju.
V neposlední řadě je jeden pocit, který je pro mě obrovsky významný a kvůli kterému dnes píšu tento článek. Je to pocit, že jsem sexy žena – krásná, svůdná, zdravá, naplněná, atraktivní, kouzelná žena. To všechno pro mě ten výraz znamená. Nemá nic společného s tím, co se dnes publikuje v časopisech a na webu pod pojmem sexy. Není to o vyzývavosti a touze přitáhnout pozornost muže.
Tenhle pocit mi není průvodcem většinu času. Většinu času se snažím udržet se v tom, že jsem žena a neupracovat se k smrti výkonem, který mě drtí.
Dost svého času jsem fakt unavená, otrávená z toho, že věci nejsou, jak bych ráda, a taky velmi zranitelná.
Když pak přijde impluls, kdy se chci zase cítit jako sexy žena, je to pro mě blaho. Najednou je všechno tak nějak víc ve flow, měkké a ladné.
Dneska ten pocit přišel. Šla jsem si zacvičit jógu a u ní jsem asi poprvé v životě vyřkla záměr, který se netýkal jen mě a mého těla. Můj záměr byl zacvičit si za všechny unavené mámy, které mají co dělat, aby zvládly všechno kolem dětí a práce a na sebe jim tolik času nezbývá. Cítila jsem velmi silně, jak moc si přeju, aby si každá máma, která to tak cítí a taky si přeje být občas sexy žena vedle všech ostatních rolí, dovolila se na chvíli proměnit.
A tak jsem cvičila dnes úplně jinak než kdy předtím. Nebyl to jen proud ásán. Byla to jóga za ženskost, lásku a smyslnost.
Moc nám všem, kterých se to týká, přeju, ať se cítíme sexy ženami co nejčastěji to jde, protože věřím, že je to pocit velmi léčivý pro naše ženství.
Užívejte si ho, jak jen dovedete.
Taky se o to snažím 🙂
S láskou
Jana
P.S. Jestli si chcete přečíst, co jsem napsala o svých zkušenostech v mateřství, klikněte tady.